Doğru Dozaj

Kullanılması gereken dispenser ölçüleri, saatlik ortalama su tüketimine bağlıdır. Tabloda belirtilen modeller müşterilerimizin her türlü ihtiyacına yanıt verebilecek niteliktedir. Tavsiye edilen dispenser ölçüleri oteller, hastaneler ve konutlar gibi kesintili su tüketen kullanıcılar nezdinde denenerek elde edilmiş sonuçlara göre belirlenmiştir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, gerekli dispenser kapasitesinin suyun en çok tüketildiği saatlerdeki ihtiyaca göre değil, ortalama su tüketim miktarına göre belirlenmesidir.

Silifoz dispenserin içindeki kürelerin üçte birlik kısmı tüketildikçe ilave yapılmalıdır. Normal şartlarda bu tüketim için gerekli süre yaklaşık 3-6 ay kadardır. Ancak, cihazın kurulmuş olduğu sistemin kendine özgü tüketim miktarlarına göre bu süre artıp azalabilir.

Silifoz sistemler konutlarda, otellerde, iş yerlerinde, okullarda ve hastanelerde içme suyu şartlandırılması amacıyla büyük bir başarı ile kullanılmaktadır.

Silifoz sisteminden küçük ve orta ölçekli sanayi tesisleri için soğutma sistemlerinde, basınçlı kazanlarda ve makine soğutma ekipmanlarında kullanılan suların kireçten arındırılması uygulamalarında da yararlanılmaktadır.

Dispenserin Monte Edilişi:
Silifoz kürelerin çözünürlüğü soğuk suya göre ayarlanmıştır (5 - 30 °C). Dispenser tesisat içinde su saatinin ve filtrenin sonrasında serin bir yere (bodrum katı gibi) ve su akmadığı zaman cihazın ısınmasına yol açabilecek ısı kaynaklarından uzak olacak şekilde monte edilmelidir.

Ayrıca bakım ve ürün ilavesi için boşaltma işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla bir by-pass hattının da kurulması önerilir. Plastik dispenserlerin çalışma basıncı 8 bar'ı aşmamalıdır.

Not: Dispenserin montajında Silifoz dispenserine sıcak su geri basmasının önlenmesi amacıyla 4 numara ile gösterilen Tek Yönlü Vanaya yer verilmesini önemle tavsiye ediyoruz.

AKFORT® 4165 Dozajı:
AKFORT® 4165 dozajı genellikle 94 ml/m3'tür.

Tavsiye edilen AKFORT® 4165 miktarının eklenmesi neticesinde içme suyu içindeki PO4-3 (fosfat) miktarı 2,7 g/m3'e ve SiO2 (silikat) miktarı 14,9 g/m3'e yükselir.

Doğru dozaj için AKM Kimyevi Ürünler teknik ekibinden yardım alınmalıdır.